Blog

sea-my21-gti-se-170-pac-db-action-5243-rgb

4 najlepsze miejsca na jesienną podróż jachtem

Lato w Polsce szybko się kończy. Nic dziwnego, że właściciele łodzi motorowych chcą nacieszyć się słońcem odrobinę dłużej, zabierając swoje łodzie na południe Europy. Dokąd wybrać się jesienią, by skorzystać z ostatnich dni ciepła?

Chorwacja: wybrzeże

Wrzesień w Chorwacji to idealny czas na podróżowanie jachtem. Temperatury wynoszą jeszcze ponad 25 stopni Celsjusza, lecz nie doskwierają już tak wysokie upały. Powoli kończy się wtedy sezon turystyczny – można więc liczyć na niższe niż w lipcu i sierpniu ceny. Łatwiej też znaleźć miejsce w marinie czy na kotwicowisku.

Włochy: Sycylia

Jesień, a dokładnie październik, to też dobry czas, by wybrać się na Sycylię. Tu sezon turystyczny kończy się dopiero w październiku – podobnie jak w Chorwacji oznacza to niższe ceny i mniejszy tłok. Na Sycylii wciąż jest ciepło, woda ma około 18 stopni Celsjusza. Czasami zdarzają się deszcze, jednak nie powinny trwać dłużej niż kilka dni w miesiącu.

Hiszpania: Baleary

Jesienią wodniacy chętnie zabierają swoje łodzie motorowe na Baleary, by zwiedzać poszczególny wyspy. W październiku powietrze ma około 24 stopni Celsjusza, a o upałach już nikt nie pamięta, jednak większość sklepów i punktów usługowych wciąż działa tak, jak w sezonie. Na nieco wysuniętej na północ Minorce może być nieco chłodniej, lecz porównując do polskiej pogody w tym okresie – wciąż bardzo ciepło.

Turcja: Marmaris

Jeśli chcesz zakosztować odrobinę egzotyki, przemyśl podróżowanie w rejonie Marmaris, w Turcji. Do końca października wciąż możesz delektować się tu upałami, które w lecie są nie do wytrzymania. Możesz liczyć też na w pełni działającą infrastrukturę, gdyż sezon turystyczny kończy się tu dopiero w połowie listopada.

Dziewięć Włók 33A

83-021 Pruszcz Gdański

Telefon:

58 302 02 25

E-mail:

taurus@taurus.gda.pl

PR:

pr@taurus.gda.pl

GMBGMBGMBKATALOG