Blog

sea-my21-gti-se-170-pac-db-action-5243-rgb

5 miejsc w Polsce doskonałych na wypoczynek

Okres wakacyjny to najlepsza pora na to, aby wybrać się z rodziną w odległy zakątek Polski. Długie i ciepłe dni zachęcają do tego, by poznać nowe krajobrazy, smaki i sposoby na spędzanie czasu. Poznaj 5 miejsc w Polsce, które chociaż raz w życiu warto odwiedzić!

1. Mazury

Pojezierze Mazurskie od lat jest jednym z ulubionych miejsc Polaków, jeśli chodzi o letni wypoczynek. Nic w tym dziwnego – można znaleźć tu zarówno gwarne, pełne turystycznych atrakcji miejscowości, jak i ciche, spokojne wioski. Mazury to raj dla miłośników historii, grzybiarzy, wędkarzy, ale też wszelkiego rodzaju wodniaków.

2. Pieniny

Miłośnicy aktywnego wypoczynku powinni wybrać się w Pieniny. Widoki zapierające dech w piersiach, wspaniałe szlaki do wędrówek i jazdy rowerowej oraz leniuchowanie nad Jeziorem Czorsztyńskim potrafią oczarować każdego. Stąd możesz wybrać się na chwilę… za granicę, by spróbować pysznej kuchni naszych słowackich sąsiadów.

3. Trójmiasto

Kochasz plażowanie? Na wypoczynek wybierz się do Gdańska, Gdyni lub Sopotu! Wyleguj się w piasku, pluskaj w morskich falach, lub poszalej na „bananach” ciąganych przez tutejsze łodzie motorowe.

4. City-break

Lato to dobra pora na wypoczynek… w mieście. W lipcu i sierpniu metropolie pustoszeją, a uliczne korki znikają. W bezdeszczowe dni przyjemnie zwiedza się zabytkowe rynki i parki, a jeśli pogoda nie dopisze, zawsze możesz odwiedzić muzeum, galerię czy teatr. Chociaż na weekend odwiedź Warszawę, Kraków, Poznań, Gdańsk czy Wrocław.

5. Świnoujście

Chcesz spędzić wakacje w Polsce, ale chociaż na dzień czy dwa wyskoczyć swoim autem zagranicę? Wybierz Świnoujście! Wokół niego jest masa atrakcji, a od Berlina dzielą Cię 3 godziny jazdy. Możesz przy okazji odwiedzić też pobliskie Międzyzdroje.

Dziewięć Włók 33A

83-021 Pruszcz Gdański

Telefon:

58 302 02 25

E-mail:

taurus@taurus.gda.pl

PR:

pr@taurus.gda.pl

GMBGMBGMBKATALOG