Blog

sea-my21-gti-se-170-pac-db-action-5243-rgb

5 najdroższych motorówek na świecie

Popularność sportów wodnych nie słabnie. Każdego roku w okresie letnim na polskie morze oraz na jeziora wypływa wielu żeglarzy. Niektórzy z nich decydują się na kupno motorówki, inni zaś korzystają z usług wynajmu. Jak wiemy, sprzęt wodny nie należy do najtańszych, jednak inwestycja z pewnością się zwraca podczas niezapomnianych rejsów po najpiękniejszych polskich jeziorach. Dziś przyjrzymy się kilku najdroższym motorówkom świata, opowiemy o ich wyposażeniu oraz wymienimy, do kogo należą.

History Supreme i Eclipse, czyli najdroższe motorówki na świecie 

Oczywistym jest, że najdroższe motorówki na świecie należą do najbogatszych osób. Na szczególną uwagę zasługuje własność malezyjskiego milionera Roberta Kuoka, czyli History Supreme. Wspomniany jacht jest wart aż 4,5 miliarda dolarów. Na jego wartość nie wpływa znacząco marka czy moc silnika zaburtowego, tylko inne elementy, z których składa się jacht. Do jego dekoracji zastosowano aż 100 tysięcy kilogramów złota i platyny.

Warto również wspomnieć, że jacht jest autorstwa Stuarta Hughesa, czyli słynnego brytyjskiego projektanta. Kolejną łodzią zasługującą na uwagę jest Eclipe, czyli warta 1,5 miliarda dolarów własność Romana Abramowicza. Cechami wyróżniającymi łódź jest lądowisko dla helikopterów oraz aż 24 kabiny mieszkalne i kilka jacuzzi.

Streets of Monaco, Azzam i Dubai 

Streets of Monaco, to kolejna z najdroższych motorówek na świecie, która jest warta nieco mniej niż wspomniany wcześniej Eclipse, bo 1,1 miliarda dolarów. Ten jacht jest wyjątkowy ze względu na to, że jego projekt był inspirowany księstwem Monako i znajduje się na nim między innymi tor gokartowy odwzorowujący tor Formuły 1 czy pałac książęcy. Azzam jest z kolei warty 650 milionów dolarów i należy do Prezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich i emira Abu Dhabi, Zajida ibn Sultana Al Nahajjan i jest uważany za najbardziej skomplikowany jacht.

 

Ostatni w zestawieniu jest Dubai, którego wartość to 400 milionów dolarów. Wyposażenie jachtu jest równie imponujące co poprzedników, ponieważ znajduje się na nim na przykład sala do squasha. Należy do premiera i wiceprezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich Muhammada ibn Raszida Al Maktuma.

Dziewięć Włók 33A

83-021 Pruszcz Gdański

Telefon:

58 302 02 25

E-mail:

taurus@taurus.gda.pl

PR:

pr@taurus.gda.pl

GMBGMBGMBKATALOG