Blog

sea-my21-gti-se-170-pac-db-action-5243-rgb

6 ciekawych wysp na Mazurach, które warto odwiedzić

Mazury to przepiękna kraina polskich jezior. Nic więc dziwnego, że co roku przyciąga dużą liczbę turystów pragnących kontaktu z naturą, ciszy i pięknych widoków. Jakie wyspy warto odwiedzić?

Wysypy na Mazurach, które trzeba zobaczyć

Sześć najpiękniejszych wysp na Mazurach, które warto odwiedzić to:

  1. Grajewska Kępa, z którą wiąże się piękna historia miłosna. Inne nazwy tej wysypy to Wyspa Miłości lub Wyspa Francuska.
  2. Wyspa Czarci Ostrów położona na jeziorze Śniardwy. Jest pięknym miejscem do wypoczynku, stanowi punkt nawigacyjny dla żeglarzy.
  3. Wyspa Gilma na jeziorze Dobskim to niegdyś ważne miejsce kultu dla plemion pruskich. Wiążą się z nią liczne opowiadania.
  4. Wyspa Heleny położona to jedno z najpiękniejszych miejsc o piaszczystych brzegach. Oglądając ją z bliska należy uważać na płyciznę i kamienie.
  5. Wyspa Upałty położona na jeziorze Mamry. To największa wyspa, stanowi rezerwat przyrody. Porastają ją ponad 200-letnie drzewa liściaste i znajdują się na niej stanowiska lęgowe rzadkich gatunków ptaków.
  6. Wielka Żuława położona na jeziorze Jeziorak ma powierzchnię 82,4 ha. Legenda mówi, że na wyspie zostały ukryte skarby z czasów II wojny światowej.

Jak wygodnie zwiedzić Mazury?

Oczywiście wspomniane wyspy warto oglądać zarówno z bliska, jak i z oddali. Niektóre z nich stanowią obszar chroniony, co sprawia, że nie można do nich cumować. Konieczne jest więc obserwowanie ich z łodzi.

 

Zwiedzanie Mazur jest możliwe jedynie przy wynajęciu jednostki pływającej. Jeśli więc chcesz poznać piękno polskiej krainy jezior zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty. Znajdziesz w niej łodzie motorowe od znanych na całym świecie, zaufanych producentów, np. Glastronłodzie Scarab i Four Winns. Udostępniamy także niezbędne akcesoria, które zapewnią Ci maksymalną wygodę.

 

Dziewięć Włók 33A

83-021 Pruszcz Gdański

Telefon:

58 302 02 25

E-mail:

taurus@taurus.gda.pl

PR:

pr@taurus.gda.pl

GMBGMBGMBKATALOG