Blog

sea-my21-gti-se-170-pac-db-action-5243-rgb

Jak dobrze wybrać motorówkę do uprawiania sportów wodnych?

Uprawianie sportów wodnych również w naszym kraju cieszy się coraz większą popularnością. Do tych najchętniej wybieranych należą m.in. takie jak żeglarstwo, kajakarstwo, nurkowanie, surfing czy jazda na nartach wodnych.

Do ich uprawiania potrzebny jest nie tylko bezpieczny akwen wodny i odpowiednia pogoda, ale też profesjonalny sprzęt. Wielu fanów ma wykorzystanie w sportach łodzi motorowych, które można zakupić lub wypożyczyć na określony czas.

Jaka motorówka będzie odpowiednia?

Oczywiście, zakup motorówki jest uzależniony od dostępnego budżetu, ale przy kupnie maszyny wykorzystywanej do uprawiania sportów wodnych warto też zwrócić uwagę na jej określone parametry. Luksusowa motorówka z tzw. wyższej półki na pewno będzie lepszym, bardziej uniwersalnym sprzętem – niewątpliwie warto zainwestować w taki nabytek.  W tej kategorii znajdziemy maszyny produkowane specjalnie pod kątem wykorzystania w sportach wodnych takich jak wakesurfing, wakeboard, narty wodne. Konstrukcja takich motorówek została tak zaprojektowana, by tworzyć wysokie na 1,5 metra i długie na 12 metrów fale, co szczególnie powinno ucieszyć miłośników wyżej wymienionych sportów. Dobra motorówka do sportów wodnych powinna być wyposażona w silnik o odpowiednio dużej mocy, liczy się też możliwość osiągania przez łódź pożądanej prędkości. Od rodzaju i mocy silnika w motorówce zależy, czy powstałe fale będą satysfakcjonujące dla uczestników wodnej zabawy.

Co jeszcze ma znaczenie?

Motorówka świetnie się sprawdzi również w sportach wodnych, jeśli posiada kadłub ułatwiający wpadanie łodzi w ślizg. Przydatne okażą się również na pewno udogodnienia konstrukcyjne, dzięki którym łatwiejsze jest sterowanie łodzią. Niektórzy z użytkowników zwracają również uwagę na takie cechy łodzi jak nagłośnienie. Przy zakupie motorówki do sportów wodnych można też zapytać o poradę osoby uprawiające zawodowo lub amatorsko daną dyscyplinę – taka informacja z pierwszej ręki z pewnością będzie bardzo pomocna dla niezdecydowanych klientów. O podjęciu decyzji warto pomyśleć jeszcze przed rozpoczęciem sezonu.

Dziewięć Włók 33A

83-021 Pruszcz Gdański

Telefon:

58 302 02 25

E-mail:

taurus@taurus.gda.pl

PR:

pr@taurus.gda.pl

GMBGMBGMBKATALOG