Blog

sea-my21-gti-se-170-pac-db-action-5243-rgb

Jak przygotować się do rejsu z dziećmi?

Wczesne rozpoczęcie przygody z wodniactwem może zachęcić do zainteresowania się różnymi sportami wodnymi i rozwinąć w prawdziwą pasję albo po prostu stać się lubianą aktywnością będącą zarazem niezwykle wartościowym sposobem spędzania wolnego czasu. Najlepszą strategią pobudzania ciekawości najmłodszych okaże się zabieranie ich ze sobą na rejsy jachtem czy przejażdżki łodziami motorowymi lub skuterami już od wczesnych lat. Do takich wypraw trzeba się jednak odpowiednio przygotować, zwracając szczególną uwagę na zagwarantowanie dzieciom bezpieczeństwa. Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej.

 

Co warto wiedzieć o żeglowaniu z dziećmi?

Zabranie dzieci na rejsy jachtem to doskonały sposób na zapoznanie ich z tym sportem, a także okazja do wspólnego spędzania czasu oraz nauki, która zaowocuje w przyszłości. Planując wyprawę, trzeba jednak pamiętać o konieczności wyposażenia dziecka w kamizelkę ratunkową, która będzie prawidłowo dopasowana do jego wzrostu i wagi. Uzupełnieniem ekwipunku będą odpowiednie dla dziecka szelki asekuracyjne. Warto też pomyśleć o siatkach zabezpieczających, które sprawdzą się w przypadku najmłodszych. By uzyskać oczekiwane rezultaty, należy zadbać o to, by rejs nie był monotonny i proponować aktywności, które mogą go urozmaicić. Najlepszą opcją jest organizowanie zabaw, które jednocześnie będą miały wymiar edukacyjny np. przygotowywanie maskotek podczas nauki węzłów. Rodzic nie powinien też zapomnieć o właściwie wyposażonej apteczce i ubraniach, które przydadzą się w razie niepogody oraz dobrej ochronie przed słońcem.

 

Jakie mogą być kolejne kroki?

Jeżeli rejsy przypadną dziecku do gustu, warto pomyśleć o zapisaniu go do szkółki żeglarskiej. Wiele z nich organizuje zajęcia już dla 5-latków. Dobrym pomysłem okaże się zadbanie o kontakt z rówieśnikami oraz nieco starszymi dziećmi, które podzielają zainteresowanie żeglarstwem. Trzeba też pamiętać o możliwości wysyłania dziecka na kolonie żeglarskie oraz specjalnie organizowane obozy, nie zaniedbując jednocześnie wspólnych wypraw na wodę.

Dziewięć Włók 33A

83-021 Pruszcz Gdański

Telefon:

58 302 02 25

E-mail:

taurus@taurus.gda.pl

PR:

pr@taurus.gda.pl

GMBGMBGMBKATALOG