Blog

sea-my21-gti-se-170-pac-db-action-5243-rgb

Klasy skuterów wodnych

Skuter wodny jest rodzajem motorówki, mogącej przewozić od jednej do maksymalnie czterech osób. Jest to zarówno sprzęt rekreacyjny, jak i maszyna służąca do transportu dla służb ratowniczych i strażniczych. Skuter wodny różni się od łodzi przede wszystkim umiejscowieniem pasażerów. W skuterze jadące na nim osoby znajdują się na wierzchołku kadłuba, natomiast w motorówce są umiejscowieni w jego wnętrzu. Skutery wodne są zazwyczaj zasilane silnikami spalinowymi o mocy kilku koni mechanicznych. Część modeli jest w stanie osiągnąć prędkość oscylującą wokół stu kilometrów na godzinę.

Jak możemy podzielić skutery wodne?

Skutery wodne różnią się od siebie wielkością, mocą i rodzajem zasilania. Niezależnie od rodzaju, skutery wodne charakteryzują się bardzo dużą manewrowością. Najczęściej stosowanym podziałem jest rozdzielenie skuterów wodnych na skutery typu stojącego i siedzącego. Oba typy skuterów zbudowane są z podstawowych elementów jak kadłub, turbina, silnik i dysza. W niektórych skuterach zamontowane są hamulce z funkcją cofania. W skuterach wodnych wykorzystywane są najnowsze technologie, dzięki czemu mimo dużej szybkości jazda na nich jest bardzo bezpieczna

Jak sama nazwa wskazuje, ze skutera stojącego korzysta się w pozycji stojącej. Najbardziej popularne skutery tego typu wywodzą się z firm Kawasaki oraz Yamaha. Skutery tego typu charakteryzują się lekkością i łatwością w prowadzeniu. Są stosunkowo mniejsze od skuterów siedzących i trudniejsze w obsłudze. Sprawdzą się w jeździe freestylowej i dla rozrywki, określane są mianem sportowych skuterów wodnych. Mimo małej masy, te skutery wyposażone są w bardzo mocne silniki, co pozwala osiągać zawrotne prędkości. Jeżeli chodzi o systemy chłodzenia, większość skuterów stojących jest zaopatrzona w ekologiczne rozwiązania tej kwestii.

Skutery siedzące są w stanie pomieścić większą ilość osób. Są świetnym wyborem, jeżeli chcemy wykorzystać skuter wodny w celach turystycznych. Ich obsługa jest łatwiejsza niż kierowanie skuterami stojącymi. Skuter wodny siedzący kieruje się bardzo podobnie jak motocykl czy inny jednoślad. Dzięki temu jazda tego typu pojazdem pozwala na świetne spędzenie czasu i relaks z zachowaniem najwyższego bezpieczeństwa.

Dziewięć Włók 33A

83-021 Pruszcz Gdański

Telefon:

58 302 02 25

E-mail:

taurus@taurus.gda.pl

PR:

pr@taurus.gda.pl

GMBGMBGMBKATALOG