Blog

sea-my21-gti-se-170-pac-db-action-5243-rgb

Łódź motorowa oznaką luksusu i prestiżu?

Luksus dla każdego może oznaczać coś innego. Pewne jest jednak to, że wszystkie luksusowe przedmioty i sprzęty łączy wysoka cena, która sprawia, że nie każdy może pozwolić sobie na ich zakup. Co więcej, zwykle w mniejszości są ci, którzy mogą pochwalić się posiadaniem robiących wrażenie na innych akcesoriów. Od lat synonimem luksusu i prestiżu było posiadanie łodzi motorowej. Czy zakup tego pojazdu wciąż budzi tyle emocji i jest wyłącznie oznaką bogactwa, czy może wręcz przeciwnie, dziś już łodzie motorowe nie świadczą o luksusie? W poniższym artykule postanowiliśmy rozwiać te wątpliwości.

Czy łodzie motorowe to gratka tylko dla bogaczy?

Kupno łodzi motorowej zwykle wiąże się ze sporym wydatkiem. Ceny niektórych z nich mogą być porównywalne, a nawet wyższe od cen samochodów. Niemniej w dzisiejszych czasach posiadanie łodzi motorowej nie zawsze utożsamia się z luksusem i prestiżem. I choć wiele osób kojarzy tego rodzaju pojazdy z ekskluzywnymi rejsami po prywatnych akwenach, na rynku znaleźć można także łodzie w niższych cenach, na które stać także tych, którzy nie uchodzą za milionerów. W większości są to modele używane, niemniej niejednokrotnie mogą zaskakiwać sprawnością i estetyką. Nie oznacza to jednak, że łodzie motorowe to pojazdy dla wszystkich. Pod pojęciem niższe ceny wciąż kryją się dla niektórych wysokie kwoty rzędu co najmniej 20 000 – 30 000 złotych.

 

Warto przy tym pamiętać, że ceny łodzi motorowych zależą przede wszystkim od ich wielkości oraz licznych udogodnień, które zwyczajne łodzie motorowe mogą przekształcić w ekskluzywne jachty o imponujących rozmiarach i parametrach technicznych. Jachty motorowe, które z pewnością świadczą o prestiżu to te, których zakup wiąże się z wydatkami sięgającymi nawet kilkuset milionów dolarów. Tego rodzaju pojazdy produkuje się przy wykorzystaniu ekskluzywnych materiałów i kamieni szlachetnych pozyskiwanych na specjalne zamówienia najbogatszych ludzi na świecie. Takie łodzie to z pewnością pojazdy, na które mogą sobie pozwolić nieliczni, dzięki czemu można potwierdzić tezę, że łodzie motorowe mogą być symbolem luksusu i prestiżu.

Dziewięć Włók 33A

83-021 Pruszcz Gdański

Telefon:

58 302 02 25

E-mail:

taurus@taurus.gda.pl

PR:

pr@taurus.gda.pl

GMBGMBGMBKATALOG