Blog

sea-my21-gti-se-170-pac-db-action-5243-rgb

Marka Scarab. Elita łodzi motorowych

Czy pamiętacie jeszcze kultowy serial „Miami Vice” z lat 80-tych? To właśnie w nim swoją kultową rolę odegrały łodzie motorowe marki Scarab. Później pojawiły się również na planie „Słonecznego patrolu”. Nic dziwnego, że zyskały światową sławę i renomę, nic dziwnego, że stały się symbolem siły, zamożności i władzy. Swoją popularność zawdzięczają jednak nie tylko telewizji. Przyjrzyjmy się bliżej tej ikonicznej marce.

Krótka historia marki Scarab

Pierwsze łodzie Scarab produkowano już w latach 70-tych ubiegłego stulecia. Markę zapoczątkował amerykański miłośnik łodzi motorowych Larry Smith. Zdaje się, że wiedział, co robi, nazywając łodzie skarabeuszami (ang. scarab), które symbolizują rozwój i nowe życie.

W 1980 roku Smith połączył siły z firmą Wellcraft – komercyjnym producentem łodzi motorowych i rybackich. Wspólne działania doprowadziły do powstania niezwykłej serii łodzi motorowych, które w tamtym okresie cieszyły się ogromną popularnością głównie wśród amerykańskich elit, pokolenia baby boomers.

W roku 1984 wyemitowano pierwszy sezon „Miami Vice”, prezentując łodzie Scarab w ich pełnej krasie i mocy, co przyniosło marce ogólnoświatowy rozgłos.

Łodzie Scarab od tamtej pory kojarzone są z niepowtarzalnym designem, luksusem i prestiżem.

W późnych latach 90-tych rozwój marki Scarab nieco zahamował, lecz producenci zapewnili jej wielki powrót w roku 2013. Motorówki Scarab wymienione zostały nawet na liście Boating Industry Top Products 2014.

Skarabeusze stały się zatem ucieleśnieniem nowego życia, które symbolizują.

Dzisiejsze łodzie Scarab

Nowoczesne łodzie Scarab znacznie różnią się od kultowych modeli rozsławionych przez amerykańskie seriale, co spowodowane jest nie tylko postępem technologicznym, lecz także zmianą pokoleniową. Baby boomers to obecnie pokolenie starzejące się i, choć nie brakuje im pieniędzy, nie kupują już łodzi dla siebie, lecz dla dzieci i wnuków – dla millennialsów. Ci z kolei cenią sobie sportowy design i elektroniczne dodatki.

Łodzie Scarab to jednak nadal pojazdy wykonane z dbałością o szczegóły i bezpieczeństwo. Wyposażone są w silniki renomowanej firmy Rotax, które w łodziach Scarab osiągają moc nawet 500 KM. Na pokładzie stosuje się funkcjonalne rozwiązania oszczędzające przestrzeń, nowoczesne systemy podłogowe odprowadzające wodę oraz ergonomiczne siedziska z najwyższej klasy materiałów, ozdobione chromowanym logotypem marki.

Motorówki Scarab dostępne są w trzech konfiguracjach: Standard, HO, Impulse oraz Luxury (np. model 255). Jeśli zatem chcecie poczuć się jak Don Johnson w „Miami Vice”, musicie je wypróbować.

Model można dopasować do własnych potrzeb – rodziny i młodzież preferują modele rekreacyjne z dużą ilością miejsca na rufie, Ci natomiast, którzy zakupują motorówkę głównie do celów transportowych, docenią większą przestrzeń w kokpicie. Producent zapewnia szeroki wybór modeli i akcesoriów, a także gwarancję i dedykowany serwis.

 

 

Dziewięć Włók 33A

83-021 Pruszcz Gdański

Telefon:

58 302 02 25

E-mail:

taurus@taurus.gda.pl

PR:

pr@taurus.gda.pl

GMBGMBGMBKATALOG