Blog

sea-my21-gti-se-170-pac-db-action-5243-rgb

Najczęstsze usterki łodzi motorowych

Łodzie motorowe podobnie jak wszystkie inne urządzenia, z jakich korzystamy na co dzień, zagrożone są pojawieniem się mniejszych lub większych awarii. Korzystając z nich musimy mieć tego świadomość. Jeśli jednak w łodzi dostrzegamy jakiekolwiek nieprawidłowości, to należy niezwłocznie udać się do serwisu, gdyż łódź z niesprawnymi systemami na wodzie może stanowić zagrożenie. A mała awaria przez dostanie się wody do wnętrza może stać się większa i bardziej kosztowna.

Co psuje się najczęściej?

Wiele zależy oczywiście od rodzaju naszej lodzi motorowej. Wskazuje się, że często wykorzystywane silniki zaburtowe mają bardzo wysoką trwałość, jednak i w nich może dochodzić do awarii związanych no z przegrzaniem. Zdecydowanie najczęściej w serwisach łodzi motorowych zgłaszane są jednak usterki silników. Początkowo problem może dotyczyć np. uszkodzonej uszczelki, o co nie trudno, jeśli jednak zaniedbamy symptomy i nie sprawdzimy co się dzieje, to z czasem naprawa może okazać się dużo bardziej kosztowna, a nawet związana z koniecznością wymiany całego silnika.

Jeśli chodzi o silniki elektryczne, to użytkownicy różnego rodzaju motorówek wskazują, że najczęstsze awarie obejmują właśnie wymienione wcześniej uszczelki, simeringi, czy też szczotki. Istotne jest, aby każda awaria była naprawiana niezwłocznie. Specjaliści polecają dodatkowo montowanie dodatkowych, zapasowych napędów, w posiadanych łodziach motorowych, których zadaniem byłoby bezpieczne doprowadzenie nas do brzegu, w razie, gdyby nastąpiła awaria głównej jednostki.

Skąd biorą się awarie?

 

Powodów powstania awarii w łodzi może być wiele. Czasem wiążą się one przede wszystkim z nadmierną i bardzo intensywną eksploatacją, a innym razem jest to wynik zużywania się poszczególnych części. Mogą mieć również miejsce zdarzenia losowe, jak zaplątanie śruby w pozostawioną w wodzie sieć rybacką czy żyłkę wędkarską. Może to stanowić duże zagrożenie i doprowadzić do znaczących zniszczeń. W związku z tym pamiętajmy, aby uważnie obserwować swoją łódź i z wszelkimi nieprawidłowościami udawać się do serwisu, aby je skutecznie naprawić.

Dziewięć Włók 33A

83-021 Pruszcz Gdański

Telefon:

58 302 02 25

E-mail:

taurus@taurus.gda.pl

PR:

pr@taurus.gda.pl

GMBGMBGMBKATALOG