Blog

sea-my21-gti-se-170-pac-db-action-5243-rgb

Pierwsza przygoda na wodzie. Od czego zacząć?

Wiele osób myśli, że pływanie jachtem motorowym po mazurskich jeziorach to rozrywka zarezerwowana tylko dla bogaczy. Chociaż marzą one o tym, by chociaż raz zakosztować życia na wodzie, nie wiedzą, jak zabrać się za realizację pomysłu. To nic trudnego! Aby wypożyczyć jacht motorowy na kilka dni, nie trzeba mieć patentu żeglarskiego. Z jego prowadzeniem po mazurskich jeziorach poradzi sobie każdy, a koszt wypożyczenia łodzi rozłożony na dwie rodziny, wynosi tyle samo, ile wakacje w średniej jakości hotelu w Egipcie.

Daj się wciągnąć!

Na Mazurach działa wiele wypożyczalni jachtów motorowych, z pewnością więc każdy znajdzie coś dla siebie. Ci, którzy łykną bakcyla, mogą pójść o krok dalej i zdecydować się na zdobycie kolejnych patentów, dzięki którym będą mogli wynajmować większe i szybsze łodzie, a być może kiedyś… kupią swoją własną. Osoby, dla których prowadzenie jachtu motorowego okaże się łatwizną, mogą też spróbować żeglowania, które daje jeszcze więcej frajdy.

Jak zacząć żeglować?

Żeglowanie jest trudniejsze niż prowadzenie łodzi pracującej na silniku. Nie oznacza to jednak, że jest skomplikowane – po prostu wymaga odrobiny wiedzy. Sterowania niewielkimi żaglówkami uczą się nawet kilkulatki! Przygodę z żaglami warto zacząć na zorganizowanej wyprawie z doświadczonym sternikiem. Dzięki temu można nauczyć się podstaw żeglowania i zobaczyć, czy to sposób spędzania wolnego czasu, który polubimy. Sternik zapozna uczestników wyprawy z żeglarską nomenklaturą, wyposażeniem jachtu, przepisami na wodzie itd.

O czym pamiętać, decydując się na pierwsze wakacje na wodzie?

 

Pływanie żaglówką czy jachtem motorowym wymaga skupienia i odpowiedzialności. Czasami zdarzają się sytuacje nieprzewidziane, niepozwalające zrealizować założonego planu – np. brzydka pogoda. Nie jest to forma spędzania wolnego czasu dla tych, którzy wolą leniuchowanie z drinkiem na ciepłym leżaku. Osoby, które kochają przygody i poznawanie nowych rzeczy, wakacjami na wodzie z pewnością będą oczarowane.

Dziewięć Włók 33A

83-021 Pruszcz Gdański

Telefon:

58 302 02 25

E-mail:

taurus@taurus.gda.pl

PR:

pr@taurus.gda.pl

GMBGMBGMBKATALOG