Blog

sea-my21-gti-se-170-pac-db-action-5243-rgb

Rejs łodzią motorową jako świetna metoda rekreacji

Rejs łodzią motorową to doskonały sposób na wypoczynek dla miłośników sportów wodnych oraz aktywnego spędzania wolnego czasu nad wodą. Jakie zalety i możliwości zapewniają łodzie motorowe? Dlaczego warto zdecydować się właśnie na tę formę aktywności? Czym łodzie motorowe mogą zaskoczyć zwolenników jachtów żaglowych? Dowiesz się tego, czytając dalszą część naszego artykułu.

Pełna wrażeń rozrywka na wodzie

Łódź motorowa to idealny sprzęt do aktywnego spędzenia wolnego czasu nad wodą. Zapewnia nie tylko świetną rozrywkę, ale przede wszystkim wygodę podczas rejsów, dlatego też sprawdzi się zarówno podczas wypadów w gronie znajomych, jak i wraz z rodziną. Motorówki pozwalają na opłynięcie całego jeziora lub wzdłuż linii brzegowej i dotarcie w krótkim czasie do różnych punktów, które chcielibyśmy zobaczyć. Jest to więc nie tylko doskonały sposób na relaks, ale i jedna z opcji na zwiedzanie.

Podczas rejsu łodzią motorową z pewnością nikt nie będzie się nudził. To doskonała okazja, aby uprawiać ulubione sporty wodne czy łowić ryby, ale również sposób na błogie leniuchowanie na słońcu.

Łódź motorowa jako alternatywa dla jachtów żaglowych

Rejs jachtem żaglowym niewątpliwe ma swój urok, ale wymaga też nieco przygotowania, wysiłku, a kiedy pogoda jest bezwietrzna - sporej dawki cierpliwości. Jachty to doskonałe rozwiązanie dla osób, które planują nieco dalsze trasy. A jeśli chcesz zaznać wodnych szaleństw w ciągu jednego dnia, na nieco krótszej trasie, wybierz łódź motorową. Osiąga ona duże prędkości, dzięki czemu szybko można dotrzeć do celu.

Jest to również najlepsza opcja, jeśli nie zamierzasz martwić się wiatrami na wodzie. Pływając jachtem żaglowym, w znacznym stopniu jesteś uzależniony od warunków pogodowych. Przy bezwietrznej pogodzie twoje plany rejsowe mogą ulec niespodziewanej zmianie. Z kolei łodzią motorową zawsze dopłyniesz tam, gdzie chcesz, napawając się pięknymi widokami i korzystając z wszystkich uroków lata.

Motorówki są też stosunkowo proste w obsłudze, co dla wielu osób będzie sporo zaletą. Oczywiście niejeden pasjonat jachtów przyzna, że nie ma nic przyjemniejszego niż wybieranie szotów czy luzowanie grota, ale nie zawsze i nie każdy ma ochotę na to, aby pamiętać o tych wszystkich kwestiach podczas rejsu.

Oczywiście prowadzenie łodzi motorowej wymaga pewnych umiejętności, a przede wszystkim odpowiedzialności, jednak jest stosunkowo łatwe. Dodatkowo współczesne łodzie wyposażone są w urządzenia wspomagające nawigację i sterowanie, czy stabilizatory zmniejszające kołysanie, dzięki czemu każdy rejs może być przyjemny i bezpieczny.

 

Dziewięć Włók 33A

83-021 Pruszcz Gdański

Telefon:

58 302 02 25

E-mail:

taurus@taurus.gda.pl

PR:

pr@taurus.gda.pl

GMBGMBGMBKATALOG