Blog

sea-my21-gti-se-170-pac-db-action-5243-rgb

Silnik i zawieszenie w pojazdach SSV

Jazda terenowa zyskuje coraz większe grono zwolenników. Pokonywanie bezdroży, leśnych ostępów czy terenu usianego pagórkami było do niedawna możliwe tylko autami terenowymi lub niewielkimi quadami. Wraz z pojawieniem się nowego rodzaju pojazdów terenowych, czyli maszyn SSV miłośnicy off-roadu zyskali szansę na podejmowanie kolejnych wyzwań. Pojazdy SSV (Side-by-Side Vehicle) łączą bowiem w sobie to, co najlepsze w terenówkach i maszynach ATV. Sprawdźmy, jakie są ich najważniejsze zalety.

 

SSV– lekka konstrukcja i świetne własności terenowe

Pojazdy SSV to maszyny o niewielkiej wadze, które są montowane na bardzo wytrzymałych przestrzennych ramach rurowych. Najbardziej znanymi i cenionymi maszynami tego typu są pojazdy produkowane przez firmę Can-Am z serii Maverick. Masa tych pojazdów wynosi jedynie około 700 kg, co w połączeniu z mocą instalowanych w nich jednostek napędowych dostarczanych przez firmę Rotax – w zależności od wersji od 75 do 195 KM – gwarantuje niesamowite osiągi. Za własności terenowe odpowiada specjalnie opracowane zawieszenie osiągające imponujący skok, który w niektórych modelach może wynosić aż ponad 60 cm. Zastosowano w nich pływające niezależne zawieszenie kół typu TTI (Torsional Trailing Arm Independent), które gwarantuje utrzymywanie stabilnego toru jazdy w najtrudniejszych warunkach.

Cechą charakterystyczną maszyn SSV jest to, że mogą nimi podróżować dwie lub cztery osoby, a miejsca są umieszczone obok siebie, podobnie jak w klasycznym aucie terenowym. Oznacza to możliwość dzielenia radości z jazdy z większą liczbą pasażerów.

Pojazdy SSV to sprzęt, który może sprawdzić się w każdych warunkach. Od błotnistych leśnych dróg, przez górskie szlaki, aż po piach wydm, czy jazdę po śniegu i lodzie – kierujący zawsze ma gwarancję przeżyć podnoszących poziom adrenaliny.

Co ważne, do każdego SSV-a można dokupić komplet akcesoriów, które znacznie poszerzają możliwości pojazdu. Dostępne są m.in. specjalne wzmocnienia i osłony do jazdy w najbardziej wymagających warunkach, wyciągarki czy też osłony na drzwi oraz różne typy szyb, czy dachów.

Dziewięć Włók 33A

83-021 Pruszcz Gdański

Telefon:

58 302 02 25

E-mail:

taurus@taurus.gda.pl

PR:

pr@taurus.gda.pl

GMBGMBGMBKATALOG