Blog

sea-my21-gti-se-170-pac-db-action-5243-rgb

Silniki Yanmar. Niezrównane nie tylko na morzu

Miłośnicy rekreacji i sportów wodnych kojarzą silniki Yanmar przede wszystkim z łodziami żaglowymi. I rzeczywiście jednostki napędowe tej firmy sprawdzają się doskonale w tym przypadku, stąd też cieszą się niemałym zainteresowaniem. Jednak nie jest to jedyne ich zastosowanie.

Silniki Yanmar we wszystkich sektorach przemysłu

Yanmar to jeden z czołowych producentów silników przemysłowych, które mają zastosowanie na morzu, w przemyśle, rolnictwie, budownictwie. Szeroka gama produktów wyróżniających się niezawodną jakością zapewniła tej marce obecność niemal we wszystkich sektorach przemysłu. Wśród nich dostępne są przede wszystkim silniki morskie napędowe, silniki wielocylindrowe i silniki jednocylindrowe.

Silniki jednocylindrowe chłodzone powietrzem

Silniki jednocylindrowe chłodzone powietrzem przeznaczone są przede wszystkim do zasilania małych generatorów, pomp, maszyn drogowych, niewielkich maszyn budowlanych (np. zagęszczarki, małe walce, stopy wibracyjne), minikoparek. Są wytrzymałe, przystosowane do ciężkiej pracy i wyróżnia je niskie zużycie paliwa przy sporej wydajności. To wszystko przekłada się na stosunkowo niewielkie koszty eksploatacji. Użytkownicy doceniają też mniej skomplikowaną budowę silników w porównaniu z konkurencyjnymi jednostkami, co z kolei wpływa na łatwość serwisowania i konserwacji.

Silniki wielocylindrowe chłodzone cieczą

Silniki wielocylindrowe chłodzone cieczą wykorzystywane są przede wszystkim jako źródło napędu maszyn mobilnych i stacjonarnych w różnych dziedzinach. Wyróżniają się wyjątkowo wysokim poziomem wytrzymałości, wydajnością oraz niewielkimi kosztami eksploatacji. To główne powody, dla których są używane często i niemal na całym świecie. Najnowsze modele jednostek doceniane są również za niską emisję spalin.

Silniki morskie

Silniki morskie Yanmar z powodzeniem wykorzystywane są m.in. w łodziach, statkach i okrętach. Znajdują zastosowanie zarówno w mniejszych jednostkach pływających, jak i tych większych. W tym zakresie Yanmar cieszy się mianem ogólnoświatowego i niezawodnego dostawcy sprzętu marynistycznego. To silniki, które wyróżniają się doskonałą jakością i wysoką mocą.

 

Dziewięć Włók 33A

83-021 Pruszcz Gdański

Telefon:

58 302 02 25

E-mail:

taurus@taurus.gda.pl

PR:

pr@taurus.gda.pl

GMBGMBGMBKATALOG