Blog

sea-my21-gti-se-170-pac-db-action-5243-rgb

Skuter wodny nowy czy używany - na jaki się zdecydować?

Rozpoczynanie przygody z nową dyscypliną sportową zawsze wiąże się z ekscytacją oraz dużymi oczekiwaniami. Niemniej istotnym aspektem, który temu towarzyszy, są finanse, dotyczy to m.in. sportów wodnych, takich jak żeglowanie, kitesurfing czy jazda na skuterach wodnych. Często w obliczu decyzji o zakupie maszyny użytkownicy decydują się na zakup używanego sprzętu. 

Zalety nowych skuterów wodnych

Przewagę, którą mają nowe sprzęty nad używanymi, jest z pewnością ich pełna sprawność i większe możliwość związane np. ze zwrotnością czy osiąganą prędkością. Użytkownikowi przypada szereg przywilejów gwarancyjnych, które pozwalają na bezpłatną wymianę lub naprawę części skutera. Wybór nowego sprzętu pozwala także uniknąć przykrych sytuacji związanych np. z nieuczciwymi sprzedawcami, którzy mogą zatajać część jego parametrów lub rzeczywisty stopień zużycia.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu modelu używanego?

Jeżeli decydujemy się na model używany, powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na stan części napędu, takie jak śruba napędowa, pędnik wody oraz dysza sterująca. Od sprawności ich działania zależy nie tylko szybkość jazdy, ale także bezpieczeństwo. Poszukując odpowiedniego skutera używanego, należy zawrócić uwagę na czas jego produkcji. Przestarzałe modele mogą nie zawierać niektórych funkcji, takich jak choćby „zrywka”, czyli awaryjny wyłącznik zapłonu.

Przegląd używanego sprzętu w serwisie skuterów

 

W razie wątpliwości skuter wodny można także poddać szczegółowemu przeglądowi w serwisach. Dysponują nimi często podmioty takie jak dystrybutorzy łodzi, jachtów, skuterów oraz innych pojazdów przeznaczonych do uprawiania sportów wodnych. Zapewniają one dostęp do wszystkich części, również tych zalecanych przez producentów do konkretnych modeli. Pozwoli to z powodzeniem nadać nowego blasku używanym maszynom.

Dziewięć Włók 33A

83-021 Pruszcz Gdański

Telefon:

58 302 02 25

E-mail:

taurus@taurus.gda.pl

PR:

pr@taurus.gda.pl

GMBGMBGMBKATALOG