Blog

sea-my21-gti-se-170-pac-db-action-5243-rgb

Wyprawa off-road quadem. Moc wrażeń dla aktywnych

Sporty ekstremalne od wielu lat cieszą się ogromnym powodzeniem. Dostarczają one niezapomnianych emocji, adrenaliny i są chętnie wybieraną atrakcją niezależnie od płci czy wieku. Jedną z najchętniej wybieranych tego typu rozrywek jest w ostatnich latach off-road quadem. Wyprawy można odbywać solo lub w grupach, a przejażdżki to nie tylko wiele wrażeń z powodu samego użytkowania quada w różnych warunkach, lecz także niezapomniane krajobrazy i widoki spotykane na trasie. Co należy wiedzieć przed podjęciem wyprawy i jakim osobom najbardziej przypadnie ona do gustu? 

 

Co trzeba wiedzieć przed wyprawą quadem?

Quad to czterokołowy pojazd do rekreacyjnej jazdy terenowej. Jest wręcz stworzony do ekstremalnych sportów off-road, gdyż świetnie radzi sobie w każdych warunkach terenowych. Quadem można przemierzyć zarówno kamieniste, piaszczyste, grząskie tereny, jak i stromizny, nierówności i nagłe spadki trasy. Należy jednak wcześniej opanować odpowiednią technikę jazdy, sterowania i hamowania, aby niezależnie od ukształtowania terenu jazda była bezpieczna. Niezbędna będzie również odpowiednia odzież, ochraniacze na łokcie i kolana, buty, gogle, rękawice oraz kask.Mimo, iż quad to idealny pojazd do off-roadu, to należy pamiętać, aby poruszać się jedynie po wyznaczonych trasach oraz przestrzegać ograniczeń prędkości. Zbyt brawurowa jazda po dzikich terenach bez dobrej znajomości okolicy może bowiem nie zakończyć się happy endem. Nie można także zapomnieć, że wyprawa quadem powinna odbywać się w poszanowaniu dla okolicznej przyrody: lasów, pól uprawnych, a także napotkanych zwierząt.

Off-road – aktywność dla wszystkich?

 

Oczywiście! Off-road quadem ma wielu fanów zarówno wśród osób młodych, starszych, kobiet i mężczyzn. Dlatego też wyprawy quadami stały się jednym z najoryginalniejszych pomysłów na prezent urodzinowy dla ukochanej osoby, wyjazdy firmowe, spotkania integracyjne, wypady z grupą przyjaciół czy wieczory kawalerskie. Aby móc rozpocząć przygodę z małymi quadami o masie maksymalnej 350 kg należy posiadać prawo jazdy kategorii AM. Prowadzenie większych quadów o masie większej niż 400 kg wymaga posiadania prawa jazdy kategorii B1 lub B. Oznacza to, że pasję do sportowych wyczynów quadem można zacząć już w wieku 14 lat. Quady to rozrywka dla wszystkich, którzy nie boją się wyzwań, ekstremalnych przeżyć, są żądni adrenaliny, chcą odkrywać nieznane zakątki i nie boją się pobrudzić. Nawet jeśli nigdy nie próbowałeś swoich sił na tego typu pojeździe to nic straconego! Poza tym, jak mówi znane powiedzenie: jeśli czegoś nie spróbujesz, to nigdy się nie dowiesz, czy było warto. Off-road sprawia, że poznajemy swoje ekstremalne oblicze, sprawdzamy swoją wytrzymałość i odporność na podejmowanie szybkich decyzji w niecodziennych sytuacjach. Ponadto nowe doświadczenie może okazać się łatwiejsze, niż nam się wydaje i pozostać pasją na całe życie.

Dziewięć Włók 33A

83-021 Pruszcz Gdański

Telefon:

58 302 02 25

E-mail:

taurus@taurus.gda.pl

PR:

pr@taurus.gda.pl

GMBGMBGMBKATALOG